Yabancı Filmler 2


Manisnya Cinta Di Cappadocia (Kapadokya'da Tatlı Aşk) (2013)
Malezyalılar, Mayıs 2013'te Kapadokya'da ve Konya'da "Manisnya Cinta Di Cappadocia (Kapadokya'da Tatlı Aşk)" isimli bir romantik komedi çektler. Genç ve güzel bir kızın Türkiye'de Nazmi isimli bir gençle yaşadığı aşkı anlatan filmin başrollerinde Nur Fazura, Shaheizy Sam, Faizal Hussein rol aldı. Ans Ayuni'nin Manisnya Cinta adlı çok satan romanından yola çıkılarak yapılan filmin başrol oyuncuları Nur Fazura ile Shaheizy Sam, 30 milyon nüfuslu Malezya'da çok sevilen ve izlenen oyuncular. 11 Aralık 2014'de Malezya'da vizyona girecek olan filmden etkilenip Kapadokya'yı görmek isteyenlerin artacağı şüphesiz.


Yor, The Hunter From The Future (1983)
Türk-İtalyan ortak yapımı olan ve Kapadokya’da çekilen film, Canon, Herkül gibi yarı mitolojik bir kahraman olan Yor’un maceralarını anlatıyor. Elinde baltasıyla peribacaları arasında koşturup duran ve gerektiğinde dinozor avlayarak kanını içen Yor, bir parça komik olsa da Kapadokya’dan geçmiş olması nedeniyle sevgimizi kazanıyor :)
Yönetmenliğini Anthony M. Dawson’ın yaptığı filmde Reb Brown, Corinne Clery, John Steiner gibi oyuncuların yanı sıra, Türk oyuncular Aytekin Akkaya, Ayşegül ve Yadigar Ejder rol alıyor. Aşağıdaki linklerde Yor’dan küçük bir parçayı ve filmin tema müziği eşliğinde giriş bölümünü izleyebilirsiniz. 
Jack Hunter Serisi (2008 – 2009)
Karşınızda zamane Indiana Jones’u Jack Hunter! Serinin hemen hemen tüm bölümlerinde İstanbul ve Kapadokya bölümleri mevcut. Ancak, senaryo gereği İstanbul’a Bulgaristan, Kapadokya’ya da Suriye muamelesi yapılmış. Kapadokya’da ağırlıklı olarak Mustafapaşa ve Güzelyurt’u mesken tutan ABD yapımı serinin oyuncuları arasında Tuncel Kurtiz, Sinan Tuzcuoğlu, Mehmet Polat, Teoman Kumbaracıbaşı gibi Türk oyuncular da rol almış. İngilizce çekilen seriyi aşağıda izleyebilirsiniz. (Videoları izlemek için fotoğrafların üzerine tıklayınız.)

Jack Hunter and The Lost Treasure of Ugarit 
(Terry Cunningham / 2008)

Jack Hunter and The Quest for Akhenaten’s Tomb 
(Terry Cunningham / 2008)
Jack Hunter and The Star of Heaven 
(Terry Cunningham / 2009)

Slipstream (Steven Lisberger/ 1989)
Bilim-kurgu macera filmi olan Slipstream’in en ilginç özelliği Kapadokya’nın havadan çekilmiş görüntülerini kullanması. İngilizce olan filmin tamamını izleyebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.