Reklam Filmleri

Filli Boya (2014) 
Sevilen grup Manga "Hayattan Rengi Alın, Geriye Ne Kalır ki?" diyor; fonda Kapadokya, İstanbul, Mardin... Müzik Manga ve Fahir Atakoğlu, yönetmenler ise Ezel Akay ve Chronis Pechlivanidis.Renault 21 (1990) 
Yolu parçalayarak yeraltından adeta fışkıran Renault 21'in üstün özelliklerini hep beraber tanıyalım :) 1990 yılındaki reklam filmi Kapadokya'da başlayıp Pamukkale travertenleri üzerinde bitiyor. Bugün üzerine basmaya kıyamadığımız travertenlere arabayı kondurmaları montaj da olsa hiç hoş değil aslında. Sonraki reklam filmlerinin Kapadokya ile ilgisi yok ama reklam sektöründe çalışanlar için anlamlı olabilir. Reklam filminden sitemizi haberdar eden Bülent Özçetin'e teşekkürler.

Turkcell Hazır Kart Reklamı: Özgür Kız
Biraz da reklam filmlerine bakalım:) 2002 yılında Turkcell Hazır Kart kampanyası için çekilen bir dizi reklam filmi vardı; Nil Karaibrahimgil, Yiğit Özşener ve Tarkan’ın rol aldığı. Ne diyordu Nil Karaibrahimgil şarkıda:
"...Ermiş deme değilim, gezgin deme değilim, ben özgürüm, sadece ben özgürüm..."
Kapadokya görüntüleri 1:12'de başlıyor ve gayet kaliteli.


First Ice reklamı
First Ice reklamı. Dünya güzelimiz Azra Akın, Kapadokya’nın yaz sıcağında First Ice ile serinliyor.


Ducia Duster reklamı
Yalan Dünya dizisiyle ünlenen Gupse Özay, dizide canlandırdığı "Nurhayat" karakteriyle hayatının aşkını Kapadokya'da buluyor; aşkı da Nihat Altınkaya :)


Turkcell Hazır Kart Reklamı: Tarkan
Tarkan, 2002 yılında Turkcell Hazır Kart kampanyası için bir kısmı da Kapadokya’da çekilen reklam filmlerinin seçilmiş görüntüleri eşliğinde “Özgürlük İçimizde” diyor.  Bunu nasıl mı anlamış? Yağmurlara, kuşlara sormuş; onlar da demişler ki “Özgürlük içinde, kalbinde. Uzaklarda arama”.


Glow Magazine - Kanada (Eylül 2014)
Kanada’da yayınlanan 400 bin tirajlı Glow Magazine’in ekim sayısı için Kapadokya’da gerçekleştirilen 2014 Sonbahar Modası çekimlerine dergide 12 sayfa yer ayrıldı. Moda fotoğrafçısı Arkan Zakharov tarafından yapılan çekimlerde model olarak Dauphine McKee yer aldı. Moda editörlüğünü ise Juliana Schiavinatto yaptı. Fotoğraflara ve ayrıntılı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.


Elle Türkiye - Haziran 2013
Elle Türkiye Haziran 2013 sayısı için Kapadokya'da 'beyaz' konseptli bir moda çekimi yapıldı. Hannah Koe'nin modellik yaptığı çekimleri Barış Aktınmaz fotoğrafladı (Videoyu izlemek için fotoğrafın üzerine tıklayınız). Fotoğraflara ve ayrıntılı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.


Timezone (2013)
Almanya'nın Münih kentinde 1993 yılında kurulan "sokak giyim markası" Timezone, "Eurasia GMT +2 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu 2014 çekimlerini Kapadokya'da yaptı. Timezone'un Almanya dışında Avusturya, Belçika, Fransa, İtalya, İspanya, Rusya, Hollanda vb. 18’den fazla ülkede satış noktaları bulunuyor. Daha önceki kampanya çekimlerini New York, Vancouver, Cape Town, Grönland, Houston, Stokholm, Münih, Londra, Miami gibi şehirlerde yapan Timezone'un Kapadokya kampanya fotoğraflarına ise sitemizden ulaşabilirsiniz. (Videoya ulaşmak için fotoğrafın üzerine tıklayınız)adL (2013)
Adil Işık Group'un kadın giyim markası olan adL'nin Kapadokya'da yapılan 2013-2014 sonbahar-kış kreasyonu çekimlerinin videosu. Can Sarcan'ın yönetmen olduğu çekimlerde Hollandalı top model Sanne Nijhof modellik yapmış. Fotoğraflara ve ayrıntılı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. (Videoya ulaşmak için fotoğrafın üzerine tıklayınız)


Vagabond Shoes (2013)
İsveç markası olan Vagabond Shoes'un Kapadokya'da çekilen İlkbahar/Yaz 2013 kreasyonu tanıtım filmi ile kamera arkası görüntülerinden hazırlanmış klip tadında bir video. Modellerimiz Theres Alexandersson ve Theodoros Temertzidis. Linda Farrow Gözlükleri (2014)
İngiliz gözlük markası Linda Farrow'un John-Paul Pietrus tarafından Kapadokya'da yapılan ilkbahar/yaz 2014 koleksiyonu tanıtım çekimleri. Fotoğraflara ve ayrıntılı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. (Videoya ulaşmak için fotoğrafın üzerine tıklayınız)


Tulipia Gelinlik ve Abiye (2014)
Gelinlik ve abiye giyim alanında hizmet veren Tulipia'nın 2015 yılı koleksiyonu tanıtım çekimleri Kapadokya'da yapıldı. Fotoğraflara ve ayrıntılı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. Vestino - Sonbahar 2013 ve 2014
Almanya'da kurulu Şahinler Holding'in kadın giyim markası Vestino'nun Sonbahar 2013 ve Sonbahar 2014 çekimleri Kapadokya'da yapıldı (Videoya ulaşmak için fotoğrafın üzerine tıklayınız)Fotoğraflara ve ayrıntılı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.


Colin’s Reklamı (2010)
Jean pazarının tanıdık markalarından biri olan Colin’s için ‘yaşamda değişim’ temasıyla Kapadokya’da bir reklam filmi çekilmiş. DDB&Co. reklam ajansı tarafından hazırlanan reklam filminin yönetmeni Andrew Gunn, görüntü yönetmeni David Higgs, prodüktörü Alex Sutherland. Müzik ise ünlü bas gitaristlerimizden Ete Kurttekin’e ait.


Fabrika 2011-2012 Kış Kreasyonu 
Kadın ve erkek giyim markası Fabrika da tanıtım filmi için Kapadokya’yı seçenlerden. Mankenlerimiz peribacaları arasında ve Ürgüp’teki Yunak Evleri Oteli’nin önünde Fabrika malı giysilerle salınıyorlar:)


Red Bull Cappadocia Ride
Bike trial’de 3 dünya şampiyonluğu bulunan Red Bull sporcusu Petr Kraus’un Mayıs 2012’de gerçekleştirdiği Kapadokya macerası. Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 9 yaşından beri bike trial sporuyla uğraşan 36 yaşındaki Kraus, enerji içeceği Red Bull ile yaptığı anlaşma gereği, dünyayı dolaşarak doğal ve tarihi mekanlarda bike trial yapıyor ve bu maceralar Red Bull organizasyonunda filme alınıyor. Bike trial, çeşitli doğal ya da yapay engellere sahip alanlarda bisiklet sürme sanatı ve becerisi olarak tanımlanabilecek akrobasi ağırlıklı bir spor. (Videoya ulaşmak için fotoğrafın üzerine tıklayınız.)


 
Sports Illustrated 2009
Mayo Koleksiyonu Çekimleri
Sports Illustrated için yapılan çekimler sayesinde Kapadokya’ya pek çok model konuk oldu. Museum Hotel’de ve peribacaları arasında yapılan çekimler ilgiyle izlendi. İşte örnekler:

Lucia Dvosrka
Julie Henderson
Anne Vyalitsyna
Damaris Lewis

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.